polityka prywatności

© Gabinet Psychologiczny

Metody pracy

Psychoterapia to rodzaj podróży w siebie, w świat wewnętrznych osobistych znaczeń, tworzonych w trakcie całego dotychczasowego życia. Psychoterapia to zaprzyjaźnienie się z sobą - takim, jakim jestem, taką, jaką jestem, z należytym szacunkiem do wszystkiego, co podczas tej podróży odkrywamy o sobie.

Podróż, w którą można wybrać się w każdej chwili i która odmienia nasze życie. Aby się na nią zdecydować, trzeba odwagi i wewnętrznego przekonania, że chcemy żyć inaczej, potrzebujemy zmiany - przede wszystkim w sobie. Często nie jest to łatwa decyzja, wiele osób doświadcza różnych wątpliwości i niepewności przed zaangażowaniem się w proces psychoterapeutyczny. Jest to zrozumiałe, gdyż psychoterapia to gruntowane przyglądanie się sobie, swojej przeszłości albo teraźniejszości, czasem obu tym wymiarom jednocześnie. Niekiedy w podjęciu decyzji pomaga szczera rozmowa z psychoterapeutą. Ważne, by dać sobie czas na refleksję i otoczyć siebie samego dużą uwagą i wrażliwością.

Podstawowym narzędziem, jakim posługuje się psychoterapeuta jest rozmowa. Oprócz tego proponuję różnego rodzaju zadania do wykonywania w czasie sesji oraz poza sesjami. Są to zadania mające służyć nabywaniu nowych umiejętności, koniecznych do przezwyciężenia konkretnych problemów, na jakie napotyka osoba.

Moją rolą nie jest zmienianie życia osoby, która przychodzi do gabinetu, ale podążanie za tym, co przynosi ze sobą i czego oczekuje.

NAJPIĘKNIEJSZA PODRÓŻ TWOJEGO ŻYCIA

Jeśli chcesz daleko zajechać, nie wybieraj najtrudniejszej drogi…

Nie wybieraj najłatwiejszej…

Wybierz własną.