polityka prywatności

© Gabinet Psychologiczny

Konsultacja psychologiczna/psychoterapia poprzez Skype

Spotkanie w gabinecie psychoterapeutycznym dla wielu osób wciąż kojarzy się z lękiem i wstydem. Wiele osób nie jest przyzwyczajona lub nauczona do mówienia o swoich problemach, co powoduje, że blokują się przed nią. Dla osób, którym trudno wyobrazić sobie pierwszą wizytę w gabinecie psychologicznym, rozmowa z psychologiem poprzez komunikator będzie dobrym rozwiązaniem.

Konsultacja psychoterapeutyczna czy psychoterapia poprzez Skype opiera się na takich samych zasadach, co spotkanie w gabinecie, tyle tylko, że osoby rozmawiają ze sobą za pomocą komunikatora z włączoną kamerą. Ten sposób komunikowania się jest coraz bardziej popularny, ze względu na zmieniający się sposób życia ludzi i wiele osób jest na co dzień przyzwyczajona do komunikowania się w ten sposób czując się bardzo naturalnie w trakcie takiej rozmowy.

Zasady etyczne obowiązujące podczas konsultacji psychologicznej czy sesji psychoterapeutycznej obowiązują takie same jak podczas spotkanie w gabinecie. Psycholog w trakcie spotkania przebywa w swoim gabinecie Transmisja nie jest nagrywana. Rozmowy są szyfrowane, a komunikator Skype nie pozwala na podsłuchiwanie lub podglądanie rozmowy przez osoby trzecie. Wizyta online w formie wideo rozmowy polega na rozmowie z psychologiem prowadzonej w przy użyciu sprzętu i oprogramowania umożliwiającego transmisję głosu i obrazu w czasie rzeczywistym. Czas trwania konsultacji indywidualnej lub pary wynosi 50 minut.

Wizyta online poprzez komunikator Skype to dobre rozwiązanie dla osób:

Pomoc psychologiczna poprzez Skype nie jest najlepszym rozwiązaniem:

Jeśli chociaż na jeden z tych punktów odpowiedział/a Pan/Pani “tak”, to wskazany jest kontakt z miejscowym centrum interwencji kryzysowej, najbliższym szpitalem z osobistą wizytą u lekarza psychiatry lub terapeuty zajmującego się pomocą osobom uzależnionym.

Jak umówić spotkanie poprzez komunikator Skype?

Krok 1: Proszę skontaktować się za mną telefonicznie lub poprzez mail: gabinet@malgorzataremlein.pl w celu umówienia pierwszej konsultacji. Proszę zaznaczyć, że spotkanie ma się odbyć poprzez komunikator Skype. Otrzyma Pani/Pan także numer konta bankowego do dokonania opłaty za spotkanie.

Krok 2: Proszę dokonać opłaty za spotkanie przelewem na konto bankowe 72 godziny poprzedzające wizytę oraz wysłać potwierdzenie dokonanej płatności na adres e-mail. Rezerwacja spotkania online staje się ważna po otrzymaniu potwierdzenia dokonania przelewu bankowego.

Krok 3: Po dokonaniu rezerwacji proszę o kontakt ze mną na Skype w celu dokonania krótkiej rozmowy technicznej.

Krok 4: W umówionym dniu i ustalonej godzinie proszę zadzwonić na podany adres Skype.